Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Скайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

Опубліковано

Свобода польоту і неймовірний сплеск адреналіну — все це ви можете відчути, зробивши крок вперед з вертольота чи літака з парашутом на спині. Якщо це ваша давня мрія — саме час нарешті наважитися і запам’ятати ці кілька хвилин польоту на все життя. Де в Україні можна стрибати, скільки це коштує та які протипоказання — усе це ми зібрали для вас до Міжнародного Дня парашутиста 26 липня.

Що варто пам’ятати, перш ніж стрибати з парашутом

Почнемо з того, що далеко не кожен може дозволити собі таку розкіш як скайдайвинг, він же стрибок із парашутом. У першу чергу, це стосується стану здоров’я, адже є певні протипоказання. Якщо у вас є серцево-судинне чи легеневе захворювання, часто підвищений або знижений артеріальний тиск або пошкоджені органи слуху чи зору, парашут — це табу. Не можна стрибати й людям із нервовими розладами, цукровим діабетом, нирковими та психіатричними захворюваннями. Якщо ж ви мали травми черепа чи захворювання опорно-рухового апарату, вам також, на жаль, ця розвага недоступна. В охочих стрибати також не повинно бути травм і переломів кінцівок за останні дванадцять місяців. Із застудою або навіть невеликим нежитем теж слід утриматися від польоту.

Серед інших важливих факторів — у парашутиста має бути вага в приблизно від 45 до 100 кілограмів. Є й обмеження за віком, але скрізь по-різному. І, звичайно ж, забороняється стрибати в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. А ще варто зважати на те, щоб була хороша погода. Перед першим стрибком усі проходять програму первинної підготовки, а потім — медичний огляд на аеродромі. Слід пам’ятати, що бувають випадки, коли парашути не відкриваються. Тоді варто смикати за запасні шнурки, розташовані праворуч. Якщо не спрацювало, намагатися впасти на болото, сніг або дерева. Хоча останнім часом таке трапляється доволі рідко, адже спорядження проходить багато тестувань перед тим, як потрапляє на спину до парашутиста.

Якщо ж ви все ж таки наважилися стрибати, пропонуємо вам 5 місць, де це можна зробити в різних областях.

Відчуй адреналін біля Львова

Охочі стрибнути з парашутом поблизу міста лева можуть зробити це на аеродромі «Цунів». Всеукраїнський клуб активного відпочинку KAVA дозволяє відчути висоту навіть новачкам, навчаючи їх з нуля. Вони пропонують стрибки з висоти у 600-800 метрів з парашутом, який відкривається автоматично через три секунди з моменту виходу з літака. Тобто, вам ні за що смикати не потрібно буде. Політ до приземлення триває приблизно 1,5-2 хвилини. Або ж ви можете обрати варіант стрибку з інструктором — з висоти від трьох кілометрів.

Фото: kava.ua

На аеродромі вам обов’язково проведуть інструктаж, на якому навчать правильно виходити з літака, керувати куполом у небі, збирати парашут після приземлення і, найголовніше, як правильно і безпечно приземлитися. Триватиме інструктаж до того часу, поки всі учасники не засвоять матеріал на практиці. Це може бути 2 години, а може і 4 — залежить від самих людей і від їх кількості. Стрибки відбуваються цілий рік щовихідних. У період з квітня по вересень також можна стрибати кожного вечора п’ятниці.

Ціни: з інструктором — 3800 грн, самостійний стрибок — 1500 грн

Адреса: 25 км від Львова, село Заверешиця, вулиця Лісна, 4А

Стрибаємо з висоти 4 км над Києвом

Асоціація «Пара-Скуф», яка займається популяризацією парашутного спорту в Києві, радо допоможе вам з організацією стрибку. Вона не лише здійснює мрії людей зі стрибків з парашутом, а й проводять масштабні спортивні змагання, установки рекордів, міжнародні фестивалі тощо. База розташована на аеродромі «Чайка», що у селі Петропавлівська Борщагівка біля Києва.

Читайте також: Мальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати

Стрибнути тут можна як у тандемі з інструктором на висоті у 4200 метрів, так і самостійно — з 1000 метрів. А ще можна пройти навчання, щоб стати професійним парашутистом. Як будете їхати на аеродром, не забудьте взяти паспорт. А ще радять мати взуття на товстій підошві, яке жорстко кріпиться на стопі (наприклад, спортивні кросівки), та зручний одяг, як от спортивний костюм.

Фото: paraskuf.com.ua

Ціни: з інструктором — від 4000 грн, самостійний стрибок — 2500 грн

Адреса: село Петропавлівська Борщагівка, вулиця Антонова, 5

Одеса з висоти пташиного польоту

Подивитися на землю з висоти кількох кілометрів можна і біля портового міста. З аероклубом «Одеса» ви зможете стрибнути як з інструктором, так і самостійно. Для цього потрібно дістатися до аеродрому «Гідропорт», що за два кілометри від міста. Там же є можливість розміститися у готелі, вартість проживання в якому — від 350 грн на добу за кімнату.

Фото: airclub.odessa.ua

Приземлятися ви будете на ґрунтове льотне поле, підготовлене спеціально для виконання польотів і стрибків з парашутом. Недосвідченим людям радять стрибати з інструктором — з висоти 2500-4200 метрів. Приземлення буде м’яким, на ноги інструктора, летіти ви будете 5-7 хвилин. Для охочих відчути політ самостійно, пропонують стрибки з висоти 1100 метрів. Будьте готові до навчання, яке може зайняти у вас цілий день напередодні.

Ціни: з інструктором — від 4000 грн, самостійний стрибок — від 2400 грн

Адреса: 2 км від Одеси, село Набережне, вулиця Авіаторів, 8

Вільний політ над Харковом

Пірнути у небеса, відчути адреналін та екстрим можна й на аеродромі «Коротич», що на виїзді з Харкова. Організацію вашого стрибку візьме на себе Харківський аероклуб ім. В.С. Гризодубової, названий на честь радянської льотчиці. Важливий момент: брати участь у польотах і парашутних стрибках, можуть тільки члени Харківського аероклубу. За бажанням, ви можете написати заяву про вступ прямо на аеродромі безпосередньо перед стрибком.

Фото: paraskuf.com.ua

Якщо вам до вподоби політати з інструктором, на вас чекає висота у 3000-4200 метрів. Час вільного падіння становитиме 30-60 секунд, а далі ще 5-7 хвилин зниження під куполом парашута. Стрибати можна навіть дітям з 10 років, якщо батьки дадуть письмову згоду. Самостійно всі охочі з 16 років можуть стрибнути на системі «Крило» з 1300 метрів. Розкриття парашута буде примусовим, тобто ви маєте смикнути за мотузку. По рації ваші дії з землі контролюватиме інструктор.

Ціни: з інструктором — від 4200 грн, самостійний стрибок — від 2200 грн

Адреса: біля Харкова, село Коротич, вулиця Сонячна, 42

Ловимо адреналін у Дніпрі

Перемогти страх і відчути себе вільним від усіх турбот можна й неподалік від Дніпра. Ваш політ готовий реалізувати клуб KAVA, про який ми вже згадували. Подбайте про попередню бронь місця: необхідно внести передоплату 400 гривень, а решту суми — перед польотами. Однак якщо будете скасовувати свою участь менш ніж за три роби до стрибка, завдаток вам не повернуть. 

Фото: kava.ua

З аеродрому «Авіа-Союз Майське» ви зможете піднятися на висоту у 900 метрів з куполом Д-5 та стрибнути самостійно. Політ займає приблизно дві хвилини, а ось попередній інструктаж зазвичай становити чотири години. Якщо ж ви бажаєте розділити цей момент з інструктором, зможете піднятися до 4200 метрів. Після цього на вас чекають 55 секунд вільного падіння і 3-5 хвилин під куполом.

Ціни: з інструктором — від 4430 грн, самостійний стрибок — від 2100 грн

Адреса: біля Дніпра, село Майське, вулиця Авіаційна, 1

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: